Boccia Ball – pasja Sławka

Mam na imię Sławek i opowiem wam o mojej sportowej pasji – Boccia Ball.

Moja przygoda z tą dyscypliną sportową, którą uprawiam dobrze się przy tym bawiąc, zaczęła się w dość przypadkowy sposób. Będąc na serii ćwiczeń rehabilitacyjnych zacząłem rozmawiać ze swoim terapeutą o naszych zainteresowaniach .To on właśnie zwrócił moją uwagę na Boccia ball.

Okazało się, że dawno temu próbowałem już grać w to , ale wtedy nie było jeszcze lokalnych drużyn oraz zawodów. W tamtym czasie była to bardziej rekreacyjna gra na tzw “luzie”.Brakowało motywacji do podnoszenia swoich umiejętności. Jednak jak stwierdził mój rozmówca od czasu mojego pierwszego kontaktu z Boccia Ball zmieniło się sporo i powinienem jeszcze raz spróbować.

Posłuchałem jego rady i umówiłem się na wstępną rozmowę w Maine-Niles Association of Special Recreation. Spotkała się ze mną wtedy trenerka zespołu, teraz już menadżer – Lauren. To jej zawdzięczam to, że pokochałem to co robię. Przekonała mnie abym dał tej dyscyplinie drugą szansę. Dzięki Lauren poznałem tajniki gry, przekonałem się że stawanie się lepszym w tym co robie może być też dobrą zabawą.

slawek3

slawek2

 

 

 

 

 

 

 

 

Obecnie nadal trenuje z Maine-Niles Association of Special Recreation. Nasz zespół sklada się z sześciu zawodników. Naszym obecnym trenerem jest Stephen Cozzi- jest on bardzo oddany dla zespołu. Razem ciężko pracujemy nad tym by podnieść nasze umiejętności gry. Spotykamy się co tydzień i trenujemy wspólnie przez półtorej godziny. Wykonujemy różne ćwiczenia poprawiające nasze umiejętności oraz rozgrywamy mini gierki między sobą. Trenujemy na terenie czterech parków które współpracują ze sobą.

Co do moich największych osiągnięć to na pewno mogę do nich zaliczyć dwukrotny udział w Boccia Nationals. Są to zawody w których bierze udział reprezentacja USA oraz najlepsi zawodnicy z całego kraju. Będąc na tych zawodach mogłem zmierzyć się z najlepszymi oraz wiele się od nich nauczyć. Pozostałe osiągnięcia to kilkakrotne zajęcie pierwszego miejsca na zawodach lokalnych w Chicago i okolicach zarówno indywidualnie jak i drużynowo.

slawk1slwek4

 

 

 

 

 

 

 

 

Tak w skrócie mogę opisać moją przygodę z Boccia Ball.

slawek5

 

 

 

 

 

 

 

 

Sławek Jędryczka